اولین دوره تکه دوزی (خیامی) توسط اساتید بین المللی در مرکز آموزش مهارت های پیشرفته ارم مشهد برگزار شد.
1396/09/23 تعداد بازدید: 250
print
اولین دوره تکه دوزی (خیامی) توسط اساتید بین المللی در مرکز آموزش مهارت های پیشرفته ارم مشهد برگزار شد.

اولین دوره تکه دوزی (خیامی) توسط اساتید بین المللی در مرکز آموزش مهارت‌های پیشرفته ارم مشهد برگزار شد.
دوره آموزشی هنر خیامی به روش مصری برای اولین بار در ایران توسط اساتید بین المللی «حسام هنفی احمد محمود» و «احمد کمال محمد سید احمد» از کشور مصر با همکاری آموزشگاه آزاد فنی و حرفه ای پگاه، در مرکز آموزش مهارت‌های پیشرفته ارم مشهد برگزار شد. برگزاری این دوره آموزشی در راستای ارتقای مربیان فنی و حرفه ای در رشته طراحی دوخت و آشنایی با هنر سایر کشورهای اسلامی صورت گرفت.
«حسام احمد محمود» با اشاره به رونق زیاد این حرفه در مصر اظهار کرد: امیدواریم بتوانیم هنر خود را به بهترین نحو در اختیار علاقمندان ایرانی قرار دهیم.
وی افزود: حدود ۳۰ سال در این زمینه فعالیت می‌کنم و هنر خود در کشورهای زیادی اجرا کرده‌ ام.
عظیمی، موسس آموزشگاه آزاد فنی و حرفه ای پگاه نیز با بیان اینکه شیوه کار در مصر با ایران متفاوت است، اظهار کرد: در ایران تکه ها به صورت شکل‌های متفاوت بریده و دوخته می‌شود اما در مصر پارچه‌ها به ‌صورت نواری بریده و حین انجام کار به آن شکل می‌دهند که این امر باعث شکیل تر و تمیزتر شدن کار می‌شود.
گفتنی است، این دوره آموزشی با حضور۲۰ نفر شرکت کننده به مدت ۴۰ ساعت طی ۵ روز در مرکز آموزش مهارت‌های پیشرفته ارم مشهد برگزار شد. از جمله مخاطبان این دوره، مربیان آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای و دست اندرکاران مد و لباس از شهرهای مختلف بودند.
حرفه تکه دوزی، که در مصر به آن خیامی گفته می شود، تاریخچه بسیار دوری در مصر دارد. این حرفه ابتدا برای چادر و خیمه ها مورد استفاده قرار گرفت اما بتدریج برای انواع رومیزی، تابلو، لباس و... نیز به کار گرفته شد.