مرداد؛ سالروز کودتا علیه دولت دکتر محمد مصدق
1397/05/28

مرداد؛ سالروز کودتا علیه دولت دکتر محمد مصدق

کودتای ۲۸ مرداد کودتایی است که با طرح و حمایت مالی و اجرائی سازمان مخفی اطلاعات بریتانیا و سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا(سیا) علیه دولت محمد مصدق در مرداد ۱۳۳۲ به انجام رسید.
ادامه خبر
شهادت امام محمد باقر را به کلیه شیعیان و مسلمین جهان تسلیت عرض مینمائیم
1397/05/27

شهادت امام محمد باقر را به کلیه شیعیان و مسلمین جهان تسلیت عرض مینمائیم

در چنین روزی مصادف با دوشنبه، در سال 114 ه’ امام باقر علیه السّلام توسّط هشام بن عبدالملک مسموم و شهید شد
ادامه خبر
بزرگداشت روز جهانی موزه و هفته میراث فرهنگی
1397/02/31

بزرگداشت روز جهانی موزه و هفته میراث فرهنگی

مراسم بزرگداشت روز جهانی موزه و هفته میراث فرهنگی سه شنبه ۲۵ اردیبهشت باحضور علی اصغر مونسان، رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، محمد محیط طباطبائی، رییس کمیته موزه های ایران و جمعی از مسوولان و علاقه مندان در سالن همایش های موزه ملی برگزار شد.
ادامه خبر
خدمات الکترونیکی آزمون مرکز
خدمات الکترونیکی آموزش مرکز
خدمات الکترونیکی پذیرش مرکز

معرفی مرکز

مرکز آموزشهای تخصصی 2800 ساعته شماره یک مشهد (طرح ایران و آلمان)

مرکز شماره یک مشهد در جنوب شهر و درکنار جاده آسیایی سنتو واقع شده است این مرکز با مساحت 7/9 هکتار و زیر بنای آموزشی 2/1 هکتار ،دارای امکانات کتابخانه و زمین ورزشی است. مرکز از سال 1350 با ایجاد رشته های آموزشی درجه 2 جوشکاری ،برق صنعتی ، ماشین ابزار ، ورقکاری، قالب سازی،سیم پیچی الکتروموتور ، لوله کشی آب سرد و گرم و برق ساختمان فعالیت خود را آغاز نمود. پس از اینکه برای اولین بار در کشور رشته های طرح 18 ماهه که اقتباس از طرح آموزش آلمان می باشد در کرج،اصفهان،اهواز،و کرمان و با نظارت کارشناسان آلمانی راه اندازی گردید.در سال 1371 رشته مکانیک صنایع و ماشین ابزار بدون دخالت کارشناسان آلمانی و فقط با بهره گیری از توان علمی مربیان در این مرکز راه اندازی شد.در سال 1378 رشته مکانیک اتصالات و در سال 1380 رشته های صنایع اتومبیل،برق صنعتی،و الکترونیک صنعتی به مجموعه رشته اضافه شد. نهایتا در سال 1382 رشته تاسیسات مکانیکی ساختمان به مجموع رشته های طرح اضافه گردید.و به این ترتیب مرکز شماره یک مشهد با رکورد تنوع 8 رشته در کشور به مرکز آموزشهای تخصصی 2800 ساعته کارگر ماهر تغییر نام یافت.تا این تاریخ کارآموزان طرح 18 ماهه این مرکز 1108 نفراست که بالغ بر 90%  آنان جذب بازار کار گردیده اند. توانایی و سطح آموزش کارآموزان در حدی است که اکثر صنایع و شرکتها قبل ازفارغ التحصیلی این کارآموزان در نوبت جذب آنان قرار می گیرند.