برگزاری کارگاه آموزشی اشتغال بانوان و آشنایی با شرکت های تعاونی
1398/08/14

برگزاری کارگاه آموزشی اشتغال بانوان و آشنایی با شرکت های تعاونی

در راستای اجرای تفاهم نامه فی مابین معاونت امور تعاون کار و رفاه اجتماعی و سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور مبنی بر ارائه آموزش های مرتبط با حوزه تعاون، کارگاه آموزشی "اشتغال بانوان و آشنایی با شرکت های تعاونی و مزایای آن" با حضور سرکار خانم اعظم ابراهیمی مسئول حوزه تعاون و جناب آقای باقریان قناد کارشناس آموزش مدیریت تعاون کار و رفاه اجتماعی شهرستان مشهد روز یکشنبه مورخ 98/8/12 با حضور کارآموزان کارگاه ها در مرکز برگزار گردید.
ادامه خبر
برگزاری نمایشگاه دستاوردهای کارآموزان مرکز بمناسبت هفته دفاع مقدس
1398/07/06

برگزاری نمایشگاه دستاوردهای کارآموزان مرکز بمناسبت هفته دفاع مقدس

همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس نمایشگاهی از دستاوردهای کارآموزان حرفه های آموزشی مدلسازی صندل و عکاسی در مرکز برگزار گردید.
ادامه خبر

مرکز آموزش فنی و حرفه ای خواهران نجمه مشهد

مرکز آموزش فنی و حرفه ای خواهران نجمه مشهد از سال 1376 در رشته های معرق، قالی بافی، حسابداری، طراحی دوخت (خیاطی) و نقشه کشی ساختمان فعالیت خود را آغاز نمود. این مرکز اولین مرکز ثابت خواهران در استان خراسان بزرگ و دومین مرکز ویژه خواهران در کشور می باشد. 

در حال حاضر 10 کارگاه آموزشی در رشته های صنایع چوب، صنایع دستی، صنایع نساجی، هنرهای تجسمی، الکترونیک، معماری، طراحی دوخت، در حوزه ثابت، شعب شهری، شعب روستایی، حاشیه شهر و جوار دانشگاه فعالیت می نماید. 

از سال 90 تاکنون سالانه در دو مرحله بیش از 15 دوره آموزشی در حوزه خدمات، فرهنگ و هنر ویژه اتباع خارجی را نیز برگزار نموده است.

سالانه بین 50 تا 60 درصد از مهارت آموختگان دوره های آموزشی مرکز وارد بازار کار مرتبط با دوره های آموزشی خود می شوند و 10 الی 20 درصد شاغلین مهارت آموخته کار آفرین می باشند که در حوزه های تخصصی آموزش دیده فعالیت می نمایند .