1399/11/19 تعداد بازدید: 130
print
معاون سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور خبر داد: ارائه آموزش های مهارتی به بیش از 352 هزار زن در 9 ماهه 1399

در 9 ماهه سال جاری، 352هزار و 552 زن، از آموزش های مهارتی ارائه شده توسط سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در دو بخش دولتی و خصوصی بهره مند شدند.

به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، به نقل از خبرگزاری ایرنا؛ شنبه 18 بهمن 1399، علیرضا حاتم زاده، معاون آموزش سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور از ارائه آموزش های مهارتی به 352 هزار و 552 زن از ابتدای سالجاری تا پایان آذرماه خبر داد.

گزارش ایرنا می افزاید: با توجه به تحولات بازار کار، در سال‌های اخیر مهارت‌آموزی همواره مورد توجه سیاست‌گذاران و دست اندرکاران قرار گرفته است تا افراد متناسب با نیاز بازار کار آموزش‌ و مهارت‌های لازم را فرا گیرند.

طبق آخرین آمار نیمی از جمعیت ۶۲ میلیون و ۴۴۰ هزار نفری جوانان ۱۵ ساله و بیشتر کشور را زنان تشکیل می‌دهند که فقط سه میلیون و ۶۷۰ هزار نفر از آنها شاغل هستند و توسعه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و مهارت‌آموزی برای این قشر از جامعه امری حیاتی است.

بنابراین گزارش؛ معاون آموزش سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای درباره وضعیت مهارت‌آموزی زنان در سازمان مربوطه به ایرنا، گفت: در راستای تحقق منویات رهبر معظم انقلاب و اسناد بالادستی، یکی از برنامه‌های مهم این سازمان، آموزش به زنان در گروه‌های مختلف است.

در ادامه، علیرضا حاتم‌زاده، معاون آموزش سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، گفت: با وجود شیوع ویروس کرونا و تعطیلی مراکز آموزشی بخش دولتی و خصوصی در ۹ ماهه امسال، ۳۵۲ هزار و ۵۵۲ نفر دوره معادل ۷۵ میلیون و ۱۵۵ هزار و ۸۴۶ نفر- ساعت آموزش‌های مهارتی برای زنان ارائه شده است.

وی تصریح‌کرد: از مجموع این آموزش‌ها، ۱۴۰ هزار و ۹۲۴ نفر(معادل ۲۷ میلیون و ۱۰۹ هزار و ۹۱ نفر-‌ ساعت) در مراکز دولتی سازمان و ۲۱۱ هزار و ۶۲۸ نفر (معادل ۴۸ میلیون و ۴۶ هزار و ۷۵۵ نفر- ساعت) در آموزشگاه‌های آزاد فنی و حرفه‌ای سراسر کشور آموزش دیده‌اند.

معاون آموزش سازمان فنی و حرفه‌ای افزود: این آموزش‌ها برای زنان، در مراکز ثابت خواهران، سکونتگاه‌های غیر رسمی، مراکز ثابت شهری، روستایی و عشایری، زندان، سیار، صنایع و اصناف، بین‌کارگاهی و جوار کارگاهی، محیط کار واقعی، جوار دانشگاهی، آسیب‌دیدگان ناشی از مواد مخدر و مهارت‌های پیشرفته به عنوان گروه‌های هدف آموزش‌های مهارتی اجرا شده است.

به گزارش ایرنا، طی سال‌های ۹۶ تا ۹۹ حدود ۲۴۸ هزار نفر مجوز مشاغل خانگی دریافت کردند. در مجوزهای صادره ۷۶ درصد زنان و ۲۴ درصد مردان هستند که ۸۰ درصد این زنان تسهیلات بانکی دریافت کردند
همچنین با تصویب طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در سال ۹۶، به پیشنهاد «معصومه ابتکار»  معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده، این برنامه در ۲۴ استان برای ۶ هزار زن سرپرست خانوار در سال گذشته شروع شد و در ماه‌های آینده شاهد اتمام این طرح خواهیم بود.

نظرات:

loader