1397/09/12 تعداد بازدید: 148
print

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای خراسان رضوی در جمع مسوولین و کارآموزان مرکز آموزش فنی و حرفه ای توان یابان غرب مشهد گفت: هدف ما آسیب شناسی آموزش های معلولین برای رسیدن به موقعیت مطلوب است.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل اداره کل آموزش فنی و حرفه ای خراسان رضوی  افشین رحیمی که به مناسبت روز جهانی معلولین در مرکز آموزش فنی و حرفه ای توان یابان غرب مشهد حضور یافته بود در جمع کارکنان و مربیان و کارآموزان  این مرکز و مهمانان حاضر در نشست و روسای سایر مراکز آموزش فنی و حرفه ای مشهد ضمن تبریک و گرامیداشت روز جهانی معلولین اظهار کرد: بسیاری از معلولین دارای توانمندی و هوش بالایی هستند و بعضا از افراد سالم نیز توانمندتر هستند.
وی با اشاره به آموزش هایی که در مرکز آموزش فنی و حرفه ای  توانیابان غرب مشهدبرای این جمعیت اجرا می شود از میزان مهارت کسب شده کارآموزان معلول اظهار خشنودی نموده و افزود: با اینحال تلاش همه ما حرکت در مسیری رو به پیشرفت و رو به جلوست که این امر نیز همکاری و تعامل سایر دستگاه ها و خیرین را می طلبد تا اگر کمبودی هست رفع گردد تا به حد مطلوب برسیم.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای خراسان رضوی با بیان اینکه باید کاری کرد تا معلولین دیده شده و از احساس ناکارآمدی رهایی یابند از آموزش های مهارتی به عنوان یکی از ابزارهای این امر یاد کرد و گفت: ما به دنبال آسیب شناسی این آموزش ها هستیم تا به وضعیت مطلوب دست یابیم.
رحیمی خاطر نشان کرد: هرکجا که خیرین وارد کار شده اند حرکت مطلوب و شایسته و رو به جلو بوده است بنابراین اکنون نیز بایستی برای توفیق بیشتر در حوزه آموزش معلولین بخش خصوصی و سازمان های مردم نهاد مورد توجه قرار بگیرند.
وی در ادامه با بیان اینکه آموزش های مهارتی علاوه بر مهارت فنی به افراد مهارت کسب و کار را نیز می آموزد یادآور شد: اکنون زمانی است که همه ما از باب مسوولیت اجتماعی خود به این قشر کمک نماییم.
رحیمی ادامه داد: معلولین عموما بر خلاف سایر اقشار به دنبال مدرک نبوده و به کسب توانمندی می اندیشند و این هدف ما در راستای توانمندسازی و تا حد ممکن اشتغال آنان است.
در ادامه این نشست نمایندگان دستگاه های دخیل در امور معلولین به بیان نظرات و پیشنهدات خود پرداختند از جمله مسوول اشتغال بهزیستی استان از امکان پرداخت هزینه سرویس به کارآموزان مرکز جهت تردد و همچنین امکان برگزاری نمایشگاه هایی جهت اراپه و فروش محصولات کارآموزان خبر داد.
وی همچنین خاطر نشان کرد: که در صورت معرفی کارآموزان مرکز امکان اشتغال آنان فراهم می باشد.
وی دربخشی دیگر از سخنان خود بر لزوم ارایه رشته های جدید و بروز برای معلولین با توجه به نیاز جامعه تاکید و اضافه کرد: اگرچه تاکنون آموزش فنی و حرفه ای بسیار مطلوب کار کرده است اما باید توجه داشت که در کنارآموزش های فنی٬ آموزش کسب و کار نیز ارایه گردد.
در ادامه این نشست مدیرعامل موسسه توانیابان مشهد اظهار کرد: ضروری است که معلم معلولین افراد متخصصی باشند که تجربه ودانش و شناخت صحیح از آنان را دارا باشند تا بتوانند هرچه بهتر آنان را جذب نمایند.
وی افزود: استفاده از فضای مجازی در زمینه کسب و کار معلولین ظرفیت فوق العاده ای است که بایستی به کار گرفته شود تا از این فرصت صنعتی شده بهترین بهره برداری صورت گیرد.

نظرات:

loader