1397/01/27 تعداد بازدید: 244
print
د ر گفت و گوی معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با صدای و سیمای خراسان رضوی مطرح شد: کیفی سازی و ارتقاء استانداردهای آموزشی

معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور گفت: اگر می خواهیم آموزش های مهارتی تحول آفرین باشد باید سرمایه گذاری بیشتری صورت گیرد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل اداره کل آموزش فنی و حرفه ای خراسان رضوی، دکتر سلیمان پاک سرشت در مشهد، در گفت و گوی خبری با خبرگزاری صدا و سیمای شبکه خراسان رضوی، با بیان اینکه در مجموع وضعیت آموزش های مهارتی از لحاظ شاخص منابع چندان رضایت بخش نیست خاط نشان کرد: اگر می خواهیم آموزش های مهارتی تحول آفرین و موثر باشد بایستی سرمایه گذاری بیشتری صورت بگیرد.

وی با اشاره به تجهیز کارگاه ها در سال 96 ادامه داد: در سال جاری نیز گشایشی حاصل شده و امسال نیز شاهد اقدام خوبی در زمینه نوسازی کارگاه های و نوسازی تجهیزات خواهیم بود و تا حدی از محدودیت منابع عبور خواهیم کرد و به سمت آموزش های مرتبط تر با نیاز بازار حرکت می کنیم.

پاک سرشت در ادامه از برنامه ریزی سازمانی جهت محلی کردن و  رصد تقاضاهای محلی برای آموزش های مهارتی در استان ها خبر داد و اضافه کرد: هدف این است که از تمرکز گرایی فاصله بگیریم تا ادارات کل استان ها با کیفیت در مقابل نیازهای آموزشی استان پاسخگو باشند.

وی ضمن تاکید بر آمادگی سازمان آموزش فنی و  حرفه ای برای هدایت آموزش های نظری به سمت آموزش های مهارتی از برنامه ریزی برای معرفی و نهادینه کردن مهارت اموزی در جامعه گفت و افزود: هدف ما ایجاد تقاضا در جامعه برای فایده مندی و توانمندسازی افراد بر اساس آموزش های مهارتی است.

معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در ادامه از مهارت به عنوان  یکی از مولفه های کلیدی تولید ایرانی نام برد و ادامه داد: قطعا بخش زیاید از ایرانی بودن یک کالا برمی گردد به مهارت نیروی انسانی تولید کننده آن، که در اینجا می توان به اهمیت  مهارت آموزی و توانمندسازی پی برد.

پاک سرشت اضافه کرد:  بر این اساس یکی دیگر از برنامه های ما در سال جاری کیفی سازی و ارتقاء استانداردهای آموزشی می باشد تا اعتماد کارفرمایان به توانایی افراد دارای گواهینامه مهارت جلب شود.

 

 

نظرات:

loader