1397/10/17 تعداد بازدید: 693
print

نام دوره آموزش : دوزنده کیف چرمی با دست

کد ملی آموزش شغل

        731820280040001

 طول دوره آموزش

        با توجه به میزان ساعات برگزاری این دوره در هفته ، حدود دو ماه و نیم  (53  ساعت آموزش نظری و 215 ساعت آموزش عملی و در مجموع 268 ساعت )

 

شرایط لازم  جهت شرکت در دوره

1-  دارا بودن حداقل تحصیلات پایان دوره ابتدایی

2- دارا بودن سلامت کامل جسمی و روانی

3- داشتن حداقل سن  15 سال تمام ( به استناد تبصره 2 ماده 18 آئین نامه نحوه ی تشکیل و اداره آموزشگاههای فنی و حرفه ای آزاد پذیرش کارآموزان گروه سنی 15- 12 سال ، منوط به ارائه اجازه ی کتبی ولی و یا قیم قانونی کارآموز است).

 

مهمترین ملزومات این  حرفه

 میزکار شیشه ای ، دستگاه دکمه زن ، دستگاه سوراخ کن ، صندلی ، میز نور و....

 

مسیر ارتقاء و تکمیل مهارت

        کارآموزان پس از گذراندن دوره آموزشی فوق ، در صورت تمایل جهت ارتقاء مهارت خود می توانند دردوره های مهارتی مرتبط  و یا با فعالیت در محیط کار واقعی ، تجربیات بیشتری فرا گیرند.

وضعیت کنونی ،آینده شغلی و مزایای اشتغال این حرفه   چرم‌دوزی هنری است که در صورت فراهم نمودن بازار فروش ، یک شغل خانگی بسیار مناسب برای افرادی است که فاقد شغل بوده و جویای کسب درآمد با سرمایه گذاری کم هستند. خلاء بازار فروش همواره تولیدکنندگان مصنوعات چرمی را با مشکل روبرو ساخته و بیشتر این افراد ترجیح می‌دهند تا زمانی که سفارش نگرفته‌اند، محصولی را تولید نکنند.

 

اهمیت حرفه دوزنده کیف چرمی با دست

          گستره ارائه کالاهای ساخته شده از چرم از قبیل  انواع کیف چرم، زیورآلات، کف‌پوش‌های چرمی، جاکارتی، تابلوهای ساخته شده از چرم، کمربند و .... وسیع است . خوشبختانه تولیدات دست‌ساز چرمی به دلیل تنوع، ، دوام و زیبایی همواره مشتریان خاص خود را دارد. علاوه بر تنوع در محصول، امروزه با تولید چرم‌های صنعتی می‌توان تنوع رنگ و جنس را نیز در این صنعت دنبال کرد. تولید مصنوعات چرمی نیازمند تأمین مواد اولیه ارزان‌قیمت و باکیفیت است،  در صورت حمایت نهادهای دولتی و رفع این مشکل، می‌توان بازار خوبی را در این حوزه از صنایع دستی ایجاد کرد.

 

شرح شغل

            استاندارد دوزنده کیف چرمی با دست یکی از مشاغل مربوط به صنعت چرم است که شایستگی هایی از قبیل الگوبرداری ، برش و دوخت کیف های کوچک (کیف پول ، جای تلفن همراه ، جا کلیدی ،آرایشی ) و کیف های بزرگ شامل (کیف رودوشی ، مجلسی ، جا مدارکی  وکیف اداری و کوله ) با دست را در بر می گیرد. این شغل با مشاغلی از قبیل فروشنده انواع چرم طبیعی و مصنوعی ، فروشنده تجهیزات و وسایل کیف دوزی ، کارگاههای تولید کیف های دست دوز و صادرات در ارتباط است.

 

  

 

مزایای گواهینامه سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور

         گواهینامه مهارت سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور دارای کد استاندارد بین المللی مشاغل (2008-ISCO) می باشد که دارندگان آن با احراز صلاحیت شغلی می توانند از مزایای قانونی مختلفی بهره مند گردند. از جمله این مزایا : ضوابط جایگزینی و احتساب دوره های آموزش فنی و حرفه ای به جای تجربه شغلی (سوابق کار)، در طرح های طبقه بندی مشاغل کارگاه های مشمول قانون کار .

 

نظرات:

loader