1398/01/31 تعداد بازدید: 513
print

مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گزاری استانداری خراسان رضوی گفت: اجرای طرح مهارت آموزی در محیط کار واقعی در استان طی سال گذشته موفقیت آمیز بوده است.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل اداره کل آموزش فنی و حرفه ای خراسان رضوی، شکوه میرشاهی اظهار کرد:: طرح مهارت آموزی در محیط کار واقعی یکی از طرح‌های بسته اشتغال دولت بوده که با پیشنهاد این استان در کل کشور طی دو سال گذشته اجرایی شده است.


وی تصریح کرد: این طرح که با تولیت آموزش فنی و حرفه ای استان و با هدف آموزش به کارجویان در محیط‌های واقعی کار اجرا می‌شود، نقش مهمی در عرضه نیروی کار مهارت دیده به بازار کار دارد و در سال
۹۷ به مانند سال قبل آن به شکل موفقیت آمیزی اجرا شد.


مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری خراسان رضوی گفت: در سال گذشته تعهد استان در این طرح 
۴ هزار و ۱۵۵ نفر و در سال ۹۶ تعهد استان ۳ هزار و ۸۰۰ نفر مهارت آموز تعریف شده بود که به ترتیب عملکرد استان ۴ هزار و ۱۴۷ نفر و ۳ هزار و  ۶۲۹ نفر بوده است که بدین ترتیب ۹۹.۸ درصد و ۹۶ درصد از تعهد استان محقق شد.

 

میرشاهی افزود: یکی از دلایل بهبود وضعیت استان و افزایش تعداد مهارت آموزان، رفع دغدغه کارفرمایان در خصوص قوانین کار و تأمین اجتماعی بود که در سال گذشته با تفاهمی که بین اداره کار، تأمین اجتماعی، اصناف و استانداری منعقد گردید، این دغدغه برای واحد‌های پذیرنده رفع شد.


وی تصریح کرد: در سال
۹۸ نیز این طرح با قوت بیشتری ادامه خواهد داشت و خراسان رضوی قادر است تا تعهداتی به مراتب بیشتر از سال‌های گذشته را محقق سازد.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: از تمامی کارفرمایان دعوت می‌کنیم تا در این طرح ملی و تکلیف اجتماعی که نیرو‌های فاقد مهارت را به نیروی کار مهارت دیده برای بازار کار استان و کشور تبدیل می‌کند، حضوری فعال داشته باشند.

 

نظرات:

loader